Наживо

Перші посіви 2016 року

Перші посіви здійснено 23-25 квітня 2016 року на демо-полях Шполянського району. Система основного обробітку грунту: лущення стерні (після збирання культур) лущильником (Horsch Joker) і неглибока оранка через два тижні на 25-27 см. Оранка проведена плугом Vogel Noot 7+1 в агрегаті із важкою зубчастою бороною. У листопаді під культивацію було внесено безводний аміак у нормі 150л/га. Передпосівна обробка грунту: закриття вологи (боронами Great Plains) і передпосівну культивацію (Horsch, 6-8см. 17.04.2016 р). Після посіву на поля внесений ґрунтовий гербіцид Примекстра TZ у нормі 4,5 л/га витрати робочої рідини 150 л/га. Для посіву використовували сівалку «Monosem», яка забезпечила рівномірне розміщення рослин у рядку. Нагадаємо, що головна мета проекту EUROpoligon – вивчити економічну доцільність вирощування гібридів. Уперше буде досліджено прибутковість (у грошовому еквіваленті), яка залежить від вибору певного гібриду, засобів захисту та технології вирощування.

Перші досліди (фаза від 4-х листків)

Перші результати агрохімічного аналізу ґрунту, які провела компанія Agrilab, показали, що варіатабельність вмісту поживних речовин у межах полів із демо-посівами є незначною. На полях проведено ряд технологічних операцій: обприскування Елюмісом у нормі 1,8 л/га (Case Patriot 3330) та підживлення КАС-ом у нормі 150 л/га (Червона зірка 01.06.2016р.). На етапі збирання врожаю фахівці оцінять, як кожен гібрид зміг реалізувати наявність в ґрунті запасу поживних речовин.

Лінійка гібридів. Проведені заміри рослин показали, що висота рослин і діаметр стебла чітко залежать від групи стиглості рослин. Підтверджується твердження, що різниця в розвитку рослин різних груп стиглості проявляється в основному в перший період вегетації. Друга половина вегетації по тривалості приблизно однакова у різних гібридів.

Густота стояння. Для отримання планової густоти стояння рослин на період збирання фактична норма висіву була збільшена на 5% від рекомендованої. При заданій густоті в 60 тис.шт/га на період збирання, відстань між рослинами повинна становити 24 см; при 70 тис.шт/га - 20 см; при 80 тис.шт/га - 18 см. У реальності, за рахунок збільшення норми висіву, відхилення відстані між рослинами від заданої величини або відсутня, або незначна – не більш +– 1 см.

Стартові добрива. В умовах холодної весни стартові добрива мали істотний позитивний вплив на ріст рослин кукурудзи на першому етапі їх вегетації. Варіант з Супер Старт показав кращі результати по перенесенню стресу (холодна погода і велика кількість опадів).

Стимулятори росту. Різні гібриди не однаково реагують на внесені препарати, а збільшення висоти рослин не обов'язково призводить до адекватного збільшення діаметра стебла. Застосування стимуляторів позитивно впливає на розвиток не тільки надземної, а й підземної частини рослини.

Протруювання насіння. На момент сходів виявлено як перших шкідників – дротяників, так і сліди пошкоджень ними рослин. Шкідники були знайдені на рослинах оброблених Максимом XL, а також на рослинах, насіння яких не оброблялися. Що стосується додавання в Максим XL інсектицидних протруйників, то відсутня не лише гнітюча дія препаратів в різних комбінаціях на розвиток кореневої системи, а навіть наявна певна їх стимулююча дія. Більшою мірою це спостерігається при додаванні в Максим XL інсектицидних протруйників Круізер і Пончо.

Мікроелементи. Усі досліджувані препарати показали позитивний вплив на розвиток рослин кукурудзи. Він виражається в збільшенні висоти рослин і діаметрі стебла. При цьому позитивна дія препаратів відзначається і на розвитку кореневої системи, яка проявляється в збільшеному формуванні дрібних бічних корінців, що призводить до різкого збільшення поглинаючої поверхні коренів.

Система хімічного захисту від бур’янів. Перші спостереження показали, що кращим варіантом поєднання виявився ґрунтовий гербіцид Примекстра ТЗ Голд і післясходовий препарат Елюміс. На цьому варіанті не відзначалося пригнічення самої рослини кукурудзи при одночасному суттєвому впливі на проблемний бур'ян (ваточник сирійський) у різні фази його розвитку. При цьому навіть на рослинах до 40 см заввишки відзначається повне знищення окремих листків бур'яну.